KSČM*Příručka pro komunální politiky zde ke stažení*Výsledky voleb pro KSČM*Naši lidé*Nymbursko jako na dlani*Minulost jaká byla*Náš program

Aktuality

 • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
 • Milovické UCHO je ke stažení ZDE
 • Jste svědky korupce u sebe doma, nahlašte nám ji a budeme proti ní společně bojovat!

 • Zpravodaj OV KSČM Nymburk podzim 2011 ke stažení zde
 • Zpravodaj OV KSČM Nymburk ke stažení zde
 • Podporujeme české vědce!
 • Spočítejte si svou ekologickou stopu!
 • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

  ...

  Poslanci KSČM ve Středočeském kraji PS PČR

  1. JUDr. Stanislav Grospič, 44 let, člen KSČM, právník, Mladá Boleslav
  2. Bc. Miloslava Vostrá, 44 let, členka KSČM, ekonomka, Braškov
  3. Bc. Jan Klán, 26 let, člen KSČM, student VŠ, Záboří nad Labem

  Koutek poezie

  Mějme je rádi

  Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
  Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
  Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
  Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
  Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
  Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
  Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
  Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
  Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

  Počasí

  Haló noviny GUE-NGL logo GUE-NGL logo

  Sociálně právní poradna KSČM

  poradna@kscm.cz

  Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
  Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
  •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
  •občanské právo
  •pracovní a správní právo
  •sociální problematika
  •zdravotní problematika
  •bytová problematika
  •školská problematika,
  sociálně patologické jevy
  dětí a mládeže
  •genderová problematika
  •ekologická problematika
  •finanční poradenství
  •bezpečnostní problematika
  •zemědělská problematika
  S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
  Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


  Priority volebního programu KSČM

  * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

  * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

  * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

  * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

  * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

  * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

  * Společnost vzdělání a kultury

  * Šance pro mladé na kvalitní život

  * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

  * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


  Karel KRYL

  Karel Kryl

  Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

  Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

  Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

  Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

  Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

  Jdi na obsah Jdi na menu
   

  ObrazekOd tzv. sametové revoluce letos uplyne již dvacet let. Jakých bylo těch dvacet let, jaké jsou jejich výsledky, co pozorujeme? Vidíme jenom rozčarování z toho, co se před dvaceti lety slibovalo a co vše se nesplnilo. Lidem slibovali ekonomickou prosperitu, svobodné a suverénní Československo. Tato přání však nebyla naplněna a řada občanů dnes má z valné části pocit velkého rozčarování.
  Proklamovaná pravda a láska se velice rychle proměnily v polopravdy, lži a klam. A slibovaný blahobyt? Ten je pouze pro oněch horních deset tisíc. Většina občanů má strach z toho, co přinese zítřek a současná hospodářská krize. Ano, porovnáme-li si naděje a tužby českých lidí před dvaceti lety s dnešní realitou, pak se neubráníme tomu, že jim byla jejich přání "ukradena", a že nebyly dodrženy tehdejší sliby. A nelze také nevidět, že jedině naše strana neměla podíl na tomto dvacetiletém vládnutí, nepodílela se na žádných pochybných privatizacích ani restitucích uplynulého dvacetiletí.

  Co je však horší - téměř bez výjimky je česká politická scéna charakteristická vyprázdněností a bezobsažností. Troufnu si říci, že ODS i ČSSD již naprosto nezajímají zájmy českých občanů. Pokud vůbec něco podniknou, potom je to pro společnost jako celek problematické ve svých důsledcích. Vezměme si jenom onen proslulý antikrizový balíček ekonomických kroků z letošního jara. Nejenom, že byl naprosto nedostatečný, ale navíc nebyl zatím ani uveden v život. Nebo jiný příklad - příprava státního rozpočtu pro příští rok. Ten je od samého počátku koncipován asociálně, a ne jako vážně míněné kroky ke zlepšení tíživé ekonomické situace naší společnosti, našich občanů. Ale nejde pouze o ekonomiku či sociální sféru. Obě největší strany již ani nemají žádný vztah k českým národním zájmům. Vzpomeňme jenom na problematiku amerického radaru, či před deseti lety českou účast v protisrbské agresi. Na vyjmenování všeho by nestačil papír. Politika ODS a ČSSD je dána pouhými úzkými osobními zájmy malých skupin a mění se podle momentální situace. Jednou říkají tohle, aby za krátkou dobu tvrdily něco zcela úplně jiného. A to již nemluvím o tom, že naši zemi uchvátily ekonomické mafie.

  KSČM je jinou politickou stranou. Jsme moderní levicovou politickou stranou, stranou zájmů občanů České republiky. Pracujeme pro lidi, pro řadového českého občana a jde nám o skutečné řešení problémů české společnosti. Do budoucna chceme podstatně zvýšit naši autoritu v české společnosti, abychom mohli vrátit lidem, jejichž očekávání byla opakovaně promarněna, důvěru v politiku jako nástroje řešení společenských problémů. Chceme dát reálnou šanci občanům, kteří jsou už politikou znechuceni a nevěří žádné straně. Chceme přispět ke skutečnému naplnění podstaty demokracie.

  A je to naléhavá potřeba. V současné době pozorujeme neustálý růst deficitu demokracie u nás. Jde především o přiblížení zastupitelských a státních institucí občanům. Ano, ale co vidíme. Předseda vlády opět jedná pouze s někým v tak důležité věci, jako je příprava státního rozpočtu pro příští rok. Myslím, že je to další signál připravované velké koalice mezi ODS a ČSSD po říjnových parlamentních volbách. Ostatně to již naznačilo rychlé sestavení přechodné vlády, která sama je již jakousi "velkou koalicí", či legislativní smršť z letošního jara, při níž ODS a ČSSD velice úzce spolupracovaly a navzájem si bezproblémově schvalovaly v Poslanecké sněmovně své protichůdné priority. Nebezpečí tohoto vývoje tkví v tom, že by tato velká koalice mohla vyústit v pokus o změnu volebního zákona, jímž by si dvě nejsilnější strany zabezpečily na dlouhou dobu vedoucí pozici. A ptám se, kde jsou tedy ty ideály listopadu 1989? Byly našim občanům ukradeny a je možná paradoxní, že je nyní obhajuje právě KSČM. Hlas pro komunisty je hlasem pro demokracii, pro její uchování a rozvoj.

  Zhruba za měsíc půjdeme k volebním urnám. V letošních parlamentních volbách jde opravdu o hodně, protože se bude rozhodovat o další orientaci sociální a ekonomické politiky v této zemi. Proti pravicovým receptům, které směřují k přenášení ekonomických problémů na střední a nižší vrstvy, stojí moderní sociálně orientovaný program KSČM. Půjde ale ještě o víc - v říjnových parlamentních volbách se bude také rozhodovat o demokratických poměrech v naší republice na dlouhá léta dopředu. Náš budoucí osud nám nemůže být lhostejný. Myslím, že občané tedy mají řadu dobrých důvodů, proč volit právě komunisty. Naše volební heslo Práce a sociální jistoty - požadavky, které splníme , je míněno opravdově. Ale abychom mohli realizovat náš hospodářský a sociální program a zabránit antidemokratickým tendencím, směřujícím k předlistopadové politické totalitě, musíme mít silný volební mandát. Všichni voliči by proto měli jít k volbám a volit rozumem.

  autor: Miloslava Vostrá

   

  Náhledy fotografií ze složky 1. máj 2009

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Zatím nebyl vložen žádný komentář