KSČM***Nymbursko jako na dlani

Ke stažení

 • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
 • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

  ...

  Rychlé info

  2. 3. 2023 od 16 hodin beseda v Malém sále s Kateřinou Konečnou a dalšími
  8. 3. 2023 od 14 hodin okresní oslava Mezinárodního dne žen
  1. 5. 2023 okresní oslava 1. Máje Nymburk od 10 hodin

  Koutek poezie

  Mějme je rádi

  Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
  Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
  Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
  Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
  Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
  Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
  Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
  Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
  Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

  Sociálně právní poradna KSČM

  poradna@kscm.cz

  Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
  Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
  •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
  •občanské právo
  •pracovní a správní právo
  •sociální problematika
  •zdravotní problematika
  •bytová problematika
  •školská problematika,
  sociálně patologické jevy
  dětí a mládeže
  •genderová problematika
  •ekologická problematika
  •finanční poradenství
  •bezpečnostní problematika
  •zemědělská problematika
  S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
  Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


  Priority volebního programu KSČM

  * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

  * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

  * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

  * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

  * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

  * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

  * Společnost vzdělání a kultury

  * Šance pro mladé na kvalitní život

  * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

  * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


  Karel KRYL

  Karel Kryl

  Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

  Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

  Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

  Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

  Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

  Jdi na obsah Jdi na menu
   

  Stanovisko KSČM k aroganci současné vlády, přijaté na 12. zasedání ÚV KSČM dne 6. 11. 2010.

  Vládnoucí koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných odhaluje v současnosti skutečnou tvář. To, co bylo pro běžného občana až do říjnových voleb zakryto pláštíkem nezřetelných prohlášení, polopravd a klamu, se nyní odkrývá ve své plné nahotě a krutosti. Vláda se u vědomí početní převahy koaličních poslanců ve sněmovně rozhodla využít dvouletého období, které zbývá do krajských voleb, k likvidaci posledních zbytků tzv. sociálního státu a nastolení neomezené moci kapitálu.

  Jestliže ještě před několika dny deklarovala svoji ochotu jednat s odbory o chystaných změnách v Zákoníku práce a snižování mezd státních zaměstnanců, úterý 2. listopadu 2010 se definitivně ukázalo, že její snaha byla pouze předstíraná. Odmítla dohody a po brutálním znásilnění zákona o jednacím řádu prosadila ve sněmovně opatření, která povedou ke zhoršení pracovních podmínek i životní úrovně několika set tisíc zaměstnanců. Současně tak prohloubí ekonomickou krizi České republiky, když sníží koupěschopnost vlastního obyvatelstva. KSČM plně stojí na straně odborů a pracujících, za jejich požadavkem na vyhlášení generální stávky, proti zcela asociální vládě P. Nečase, a vyjadřuje jim svou plnou a všestrannou podporu.

  Vláda panské koalice - při zneužití institutu legislativní nouze - hrubou silou protlačila sněmovnou nejen změnu Zákoníku práce, ale i změnu dalších zákonů, která bude znamenat zásadní škrty a výrazné zhoršení podmínek života většiny občanů. Sněmovnou prošlo snížení státní podpory stavebního spoření na polovinu, vyšší daně pro fyzické osoby na příští rok i téměř úplné zrušení porodného. Nyní chce česká pravice tyto zákony urychleně projednat v Senátu a opět porušit Ústavu ČR, když k tomu zneužije těch, jejichž legitimita nebyla obnovena v letošních volbách. Změna poměru sil v Senátu v neprospěch vládní koalice by totiž mohla znamenat ohrožení a zbrzdění vládních plánů.

   

  V průběhu jednání Poslanecké sněmovny došlo k dalším útokům na základní demokratické principy zastupitelské demokracie, když nebyly dány věcné důvody pro vyhlášení stavu legislativní nouze a nebyla připuštěna věcná diskuse. Vládní koalice tak jen zakrývala své úmysly a svou neschopnost. Despoticky a autoritářsky se chovající vládní koalicí bylo opozici odepřeno i právo na přestávku v jednání k poradě poslaneckého klubu, což nemá v novodobé historii českého parlamentu obdoby. Na protest proti takovému chování a despotismu hnědnoucí vlády P. Nečase poslanci KSČM opustili 2. listopadu 2010 jednání Poslanecké sněmovny. KSČM rovněž odmítá výroky prezidenta republiky Václava Klause, že podání ústavních stížností ohrožuje demokracii v České republice. Použití práva není ohrožením demokracie, pokud nemá dojít společnost do stavu, kdy musí použít právo na odpor.

  KSČM považuje za výsměch pracujícím, odborům, lidem s nízkými a středními příjmy úvahy o změnách výpočtu minimální mzdy, důchodové reformě, malé a velké novelizaci Zákoníku práce. Je to Nečasova vláda, vláda ODS, TOP 09 a VV, která zaútočila na sociální smír, pošlapala sociální dialog a žene většinu občanů České republiky do existenčních rizik. Pro KSČM je toto nepřijatelné.

   

  KSČM vyzývá občany České republiky, aby se připojili k protestům odborů a občanských iniciativ proti vládě zneužívající své parlamentní většiny a zahrávající si s legitimitou svých činů. Je čas jasně vyjádřit svůj názor, a to i formou občanské neposlušnosti, na uskutečňovaná i chystaná vládní opatření, jež vedou k odejmutí práva na důstojný život většině českého národa.

  Zdroj: Tiskový úsek ÚV KSČM

   

  Náhledy fotografií ze složky Pochod s Rosou a Karlem - Berlín

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Zatím nebyl vložen žádný komentář