KSČM***Nymbursko jako na dlani

Ke stažení

 • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
 • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

  ...

  Rychlé info

  2. 3. 2023 od 16 hodin beseda v Malém sále s Kateřinou Konečnou a dalšími
  8. 3. 2023 od 14 hodin okresní oslava Mezinárodního dne žen
  1. 5. 2023 okresní oslava 1. Máje Nymburk od 10 hodin

  Koutek poezie

  Mějme je rádi

  Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
  Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
  Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
  Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
  Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
  Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
  Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
  Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
  Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

  Sociálně právní poradna KSČM

  poradna@kscm.cz

  Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
  Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
  •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
  •občanské právo
  •pracovní a správní právo
  •sociální problematika
  •zdravotní problematika
  •bytová problematika
  •školská problematika,
  sociálně patologické jevy
  dětí a mládeže
  •genderová problematika
  •ekologická problematika
  •finanční poradenství
  •bezpečnostní problematika
  •zemědělská problematika
  S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
  Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


  Priority volebního programu KSČM

  * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

  * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

  * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

  * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

  * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

  * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

  * Společnost vzdělání a kultury

  * Šance pro mladé na kvalitní život

  * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

  * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


  Karel KRYL

  Karel Kryl

  Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

  Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

  Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

  Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

  Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

  Jdi na obsah Jdi na menu
   

  Tak nám proběhl vrchol sezóny, alespoň v Milovicích, politický festival Mírovice 2008. Nechci soudit průběh, přece bych nekritizoval vyhazování peněz z našich kapes za zviditelňování se několika politiků před krajskými volbami, ale neodpustím si polemiku s některými tvrzeními.

  1)Devastace Milovic – pokles obyvatel – Proč tomu tak bylo? Protože odešli vojáci a žádní další je nenahradili (kromě pyrotechniků, kteří následně také odešli, když v Praze rozdávali úplatky a potřebovali tak nahradit vysoce efektivní levný tým).

  2)Devastace Milovic – stav budov a infrastuktury – když jsem sledoval Pražský výběr, koukal jsem občas na budovu za nimi – Dům důstojníků (postavený našimi firmami), pokud si vzpomínám mohlo mít město celý barák v roce 1992 úplně zadarmo, odmítlo, aby za 15 let kupovalo prostřední část za pěkných pár miliónů. Kolik spolkne rekonstrukce zdevastovaného objektu na nový městský úřad je další neznámou. Když jsem přijel před čtyřmi lety na letiště, tak ani jedno sklo v řídící věži nebylo rozbité a dnes? Při pohledu na pendlující děti kolem hlavní silnice je mi, při pohledu na zdevastovanou budovu ruské školy, smutno. Odraz zapadajícího slunce v jejích oknech ve mně vyvolává otázku proč se ty byty nemohly vymalovat, obchody zaplnit zbožím, proč se sakra nejelo dál?

  3)Dětské zastupitelstvo – účast dětí v politice jsme před dvaceti roky kritizovali. Nyní to tu opět máme. Myslím, že současné vedení, současní mocní by neměli svou neschopnost pravidelně sekat trávu, starat se o veřejná prostranství, své problémy se zajištěním bezpečnosti, své sliby o železničním tahu Praha – Milovice – Mladá Boleslav – Liberec – Berlín (nebo kam ještě), a další své výkřiky schovávat za minulost, kterou stejně už nikdo nezmění. Doufám, že vzpomenou pod taktovkou Džamily Stehlíkové vystěhování lidí z Benátecké Vrutice za Hitlera. 30. září bude výročí Mnichova, také budou měsíc předem vzpomínat v ČT? Tehdy to byl zajímavý příběh odhodlání, očekávání, statečnosti, vlastenectví, obrany pevnůstek v pohraničí. Jen se jaksi nehodí do dnešní doby.

  4)Politická svita – vzpomínání na odchod ruských vojsk (a na příchod) s lidmi, kteří tu dnes zvou vojska supervelmoci, která se na zvací dopisy ani na obyvatele osvobozovaných zemí neohlíží mi přijde úsměvné. Jen je mi smutno z toho, že se na tom podílíme. Sovětský svaz si své problémy, až na rok 1968 řešil sám. Mě osobně je nejvíc smutno a stydno za náš podíl na bombardování Jugoslávie. Tehdy jsme opravdu šlápli vedle a těm jugoslávcům pěkně poděkovali za pomoc v roce 1968 i o třicet let dřív.

  V létě loni jsem navštívil po několik dnů bývalé sovětské městečko v jedné bývalé posádce u Neuruppinu. Tam si to nenechali rozkrást a zdevastovat. Funguje to tam vesele dál. I v Polsku k tomu přistoupili jinak. Tak nevím, proč zrovna my v ČR musíme být zase „světoví“. Ano Milovice budou opět krásné a snad i fungující, jen je škoda, že to bude ještě dalších deset let trvat.

  Zdeněk Milata