KSČM***Nymbursko jako na dlani

Ke stažení

 • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
 • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

  ...

  Rychlé info

  2. 3. 2023 od 16 hodin beseda v Malém sále s Kateřinou Konečnou a dalšími
  8. 3. 2023 od 14 hodin okresní oslava Mezinárodního dne žen
  1. 5. 2023 okresní oslava 1. Máje Nymburk od 10 hodin

  Koutek poezie

  Mějme je rádi

  Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
  Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
  Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
  Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
  Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
  Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
  Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
  Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
  Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

  Sociálně právní poradna KSČM

  poradna@kscm.cz

  Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
  Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
  •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
  •občanské právo
  •pracovní a správní právo
  •sociální problematika
  •zdravotní problematika
  •bytová problematika
  •školská problematika,
  sociálně patologické jevy
  dětí a mládeže
  •genderová problematika
  •ekologická problematika
  •finanční poradenství
  •bezpečnostní problematika
  •zemědělská problematika
  S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
  Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


  Priority volebního programu KSČM

  * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

  * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

  * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

  * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

  * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

  * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

  * Společnost vzdělání a kultury

  * Šance pro mladé na kvalitní život

  * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

  * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


  Karel KRYL

  Karel Kryl

  Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

  Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

  Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

  Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

  Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

  Jdi na obsah Jdi na menu
   

  ObrazekNaprosto chápu složitou situaci ve financování této instituce pro příští státní rozpočet. Jsou pryč miliony, které tento ministr investoval do své vyvolenosti , počínaje opravou ministerských záchodků, přes neuvážený nákup nových aut pro policii, kdy dnes ta nemají ani na benzín, či plazmové televize, jež mají vysokou spotřebu, kterou zřejmě ani neřešilo setkání bývalého premiéra Topolánka v Itálii s představiteli ČEZ v toskánském letovisku Monte Argentario. Pryč jsou zřejmě i miliony za sebechvály Ivana Langera v různých brožurách, vydaných na počest jeho schopností a předurčenosti spasitele české policie.

   
   

  Bohužel, situace se dnes nejeví dobře a vůbec nemám pochybnosti o poctivé snaze nynějšího ministra Martina Peciny napravit tento zpustošený stav vnitra, potažmo české policie! Na rozdíl od jiných, velmi vážně beru postoj ministra financí Eduarda Janoty, že Ministerstvo financí se nebude pasivně dívat, jak roste schodek rozpočtu nad hranici 200 miliard ! Jsou to opravdu varovná slova a to myslím bez jakéhokoli ideologického podtextu! Při pohledu na návrh státního rozpočtu bych mohl i připomenout Úřad pro ochranu osobních údajů a Energetický regulační úřad. Každý má zhruba stovku pracovníků a více než 40 milionů na personální výdaje a jaké jsou praktické výsledky jejich práce? A to neuvádím Radu pro televizní a rozhlasové vysílání, která má 46 pracovníků a spolyká 26 milionů z kapes daňových poplatníků, přitom ani není schopna plnit ze zákona stanovenou objektivitu a vyváženost pořadů. To jen na okraj!

   
   

  Ale z hlediska zájmů vnitra a policie si dovolím připomenout ministrovi, že i přes všechny svízelné problémy jsou velké rezervy v jeho kompetenci! Jestlipak se ministr vnitra stačil podívat na rostoucí molochy některých doprovodných složek parazitujících na penězích daňových poplatníků. Například na penězovody pro Úřad pro dokumentaci a vyšetřování (ÚDV) a tzv. Ústav paměti (a dodávám jen paměti pro vyvolenou část národa)? Ví, že tyto doprovodné složky MV zabývající se historií berou přinejmenším stejné výhody, ne-li vyšší než ti, kteří stojí v první linii boje se zločinností? Ministr si jistě umí spočítat náklady na zaměstnance těchto institucí či dokonce na různé experty a poradce s nimi spolupracující. Mělo by mu být přinejmenším divné, že například pro Akademii věd se počítalo s částkou 47 milionů korun a 110 pracovníky, avšak pro Ústav pro studium totalitních režimů se počítá s částkou 85 milionů korun a 273 pracovníky? A ví vůbec ministr vnitra, že podle zprávy NKÚ si už stačil jeho ředitel Žáček z peněz daňových poplatníků pořídit dvě nová služební auta za více než dva miliony a modernizovat svou kancelář za téměř milion, a to vše zdůvodnil zvýšením své prestiže a reprezentace? Nechce se mi věřit, že by Martin Pecina v této krizové době upřednostňoval primitivní propagandu, falešnou reprezentaci (nevím koho) a pochybné přepisování dějin.

   
   

  Otázka tedy zní: Peníze na bezpečnost a ochranu občanů, což by mělo být rozhodně prioritou české společnosti, nebo na neodbornost, politikaření a okrádání občanů na úkor hledání pravdy?

   
  autor: Zdeněk Maršíček
   

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Zatím nebyl vložen žádný komentář