KSČM***Nymbursko jako na dlani

Ke stažení

  • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
  • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

    ...

    Rychlé info

    2. 3. 2023 od 16 hodin beseda v Malém sále s Kateřinou Konečnou a dalšími
    8. 3. 2023 od 14 hodin okresní oslava Mezinárodního dne žen
    1. 5. 2023 okresní oslava 1. Máje Nymburk od 10 hodin

    Koutek poezie

    Mějme je rádi

    Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
    Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
    Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
    Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
    Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
    Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
    Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
    Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
    Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

    Sociálně právní poradna KSČM

    poradna@kscm.cz

    Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
    Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
    •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
    •občanské právo
    •pracovní a správní právo
    •sociální problematika
    •zdravotní problematika
    •bytová problematika
    •školská problematika,
    sociálně patologické jevy
    dětí a mládeže
    •genderová problematika
    •ekologická problematika
    •finanční poradenství
    •bezpečnostní problematika
    •zemědělská problematika
    S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
    Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


    Priority volebního programu KSČM

    * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

    * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

    * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

    * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

    * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

    * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

    * Společnost vzdělání a kultury

    * Šance pro mladé na kvalitní život

    * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

    * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


    Karel KRYL

    Karel Kryl

    Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

    Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

    Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

    Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

    Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

    Jdi na obsah Jdi na menu
     

    Vzkaz z Kanady

    10. 10. 2009
    ObrazekVztahy mezi Českou republikou a Kanadou, přiznejme si, nejsou ideální. Máme znovu zavedená víza, část našich občanů se tam prý chystá natrvalo a česká diplomacie pracuje na tom, aby proti Kanadě vystoupila celá EU. Do toho všeho přijde ještě návštěva senátorů, a hle, opět spor, tentokrát opačný. Zkuste si, pokud máte dostatečně silný žaludek, přečíst názor pana Miloše Šuchmy, jinak předsedy Českého a slovenského sdružení v Kanadě, který publikovaly 24. září Lidové noviny, a zjistíte, že každý máme o demokracii asi jiné představy.
    Možná, že dojde i na zamyšlení nad tím, že útoky na KSČM mohou mít jednotné řízení a jednoznačný cíl zbavit se všech těch, kteří se vymykají z jednotné řady poklonkovačů a jednosměrného myšlení.
    Ve své polemice nazvané "Balína v Kanadě nechceme", tedy senátora Vlastimila Balína, jenž jako člen delegace výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu se má zúčastnit jednání v Kanadě, odmítá jeho příjezd. Stejně jako to učinil už několikrát předtím při návštěvě dalších zákonodárců za KSČM, kteří již v různých delegacích parlamentu zemi navštívili. Pan Šuchma sám sebe povýšil nad demokraticky zvolené zákonodárce Kanady i České republiky a snaží se mluvit nejen za kanadskou vládu a její parlament, ale za všechny krajany žijící v této zemi, a dokonce tvrdí, že Češi, žel, jsou levicový národ, na kterém čtyřicet let komunismu zanechalo nenapravitelné škody v politickém myšlení, ale i na charakteru se všemi negativy. Náprava bude trvat generaci, možná dvě... Při té příležitosti bez znalosti našeho programu napadá i Komunistickou stranu Čech a Moravy jako takovou. Jde přitom o přístup, který má zkalit vztahy mezi oběma zeměmi, přístup, jenž je opravdu od skutečné demokracie hodně daleko. Možná může dát fašizující pravici další argument, proč není možné spolupracovat s komunisty, nebo to také může být lobbing jak změnit naše zákony, aby z nich bylo odstraněno solidární chápání, nebyl už konečně připuštěn jiný názor a země zaměřila do ultraprava. Proto je třeba nebránit dalšímu omezování demokracie a parlamentní demokracii nahradit jediným správným názorem pana Šuchmy, kterého u nás nikdo nevolil a který sotva ví něco o tom, jak se žije deseti milionům Čechů. Měl jsem tu čest před několika lety doprovázet předsedu kanadského parlamentu, ale nic takového, co píše pan Šuchma, jsem od něj neslyšel, spíše naopak. Dohodli jsme, že oba parlamenty povedou intenzivní politický dialog prostřednictvím svých výborů.
    Jak ale chápat slova pana Šuchmy o tom, že vlastně předchozí vývoj zanechal nenapravitelné škody na charakteru našeho národa? Co panu Šuchmovi může vadit na tom, že u nás lidé mohou veřejně proklamovat své názory a že stále ještě je naše zákonodárství alespoň formálně demokratické, i když již okleštěné, avšak stále do jisté míry postavené na solidárním principu? Není to právě tento přístup, možnost alespoň v hospodě nebo doma skutečně svobodně hlásat své názory? Není to stále ještě v naší zemi nějaká vzájemná pomoc, solidarita, určitá sounáležitost mezi lidmi? Je jasné, že názor komunistů na další vývoj naší společnosti je neslučitelný s názory ortodoxní pravice, pro niž jedinými právy, velmi nepřesně nazývanými lidskými, je právo na majetek a jeho získávání jakýmkoli, někdy zákonným jindy méně zákonným způsobem. Jde o to rozbít ideu rovnosti a právo vlastnit majetek postavit výše než sám život. Ortodoxní nebo fašizující pravice totiž neútočí jen na vývoj po roce 1948, ta útočí na základy Velké francouzské revoluce a, chcete-li, v českých podmínkách i na Jana Husa. Pro ni je volnost - další z hesel buržoazní revoluce - jen formální heslo, jež umožní volnost pohybu kapitálu, nikoli volnost myšlenek a idejí, protože šiřiteli myšlenek, a tudíž zabezpečovateli propagandy, jsou jimi ovládané sdělovací prostředky a další ideologická centra, která jsou téměř jednoznačně v rukou majetných. Vzpomeňte víkendovou stotisícovou demonstraci v Itálii proti Berlusconiho médiím.
    A když už jsme u těch hesel, tak to třetí heslo - bratrství - je vůbec pro vládnoucí pravicové síly nepřijatelné. Protože se příliš blíží socialistickým myšlenkám. Když komunisté chtějí naplnit alespoň hesla Velké francouzské buržoazní revoluce, stali se nebezpeční. Celá plejáda pravicových sdělovacích prostředků proto útočí denně ze všech stran a snaží se diskreditovat nejen KSČM, jednotlivé komunisty, ale socialistické a komunistické myšlenky jako takové.

    Tak chápu i výkřik pana Miloše Šuchmy v Lidových novinách ze dne 24. září.

    autor: Vojtěch Filip

     

    Náhledy fotografií ze složky 1. máj 2009

    Komentáře

    Přidat komentář

    Přehled komentářů

    Zatím nebyl vložen žádný komentář