KSČM***Nymbursko jako na dlani

Ke stažení

 • Likvidace cukrovaru Hrochův Týnec v obrazech ke stažení ZDE
 • "Ať žije vláda! . . . . . Ale za svoje."

  ...

  Rychlé info

  2. 3. 2023 od 16 hodin beseda v Malém sále s Kateřinou Konečnou a dalšími
  8. 3. 2023 od 14 hodin okresní oslava Mezinárodního dne žen
  1. 5. 2023 okresní oslava 1. Máje Nymburk od 10 hodin

  Koutek poezie

  Mějme je rádi

  Každý roku začátek, ohlédnem se nazpátek. Abychom si byli jistí, že nejsme jen pesimisti.
  Máme vládu, prezidenta, každému z nich roste renta. Správně jsme se snažili, tak nám všechno zdražili.
  Byli přitom spravedliví. Jenom hlupák se jim diví. Proč chudákům přidávat? Stejně budou nadávat.
  Podle vlastní logiky volí prvky taktiky. Snadněji se přece postí, ten kdo nemá všeho dosti.
  Proto dají sami sobě v této lidsky těžké době. Nač jsou lidu hmotné statky? Zbytečně by dělal zmatky.
  Rádi nesou tíhu moci a činí tak ve dne v noci. Jen když mohou svému lidu přinést v žití trochu klidu.
  Vzali by i větší věno. Bohužel. Je dokradeno. Heslo však zní: „Nepřestat. Chudé lidi potrestat.
  Když nebudou mít žádnou sílu, těžko vyhrabou se z jílu“. A tak mocní svojí pílí míří směle k svému cíli.
  Řekněte. No není hezká, cesta do prdele Česká?

  Sociálně právní poradna KSČM

  poradna@kscm.cz

  Naši odborníci se budou snažit zareagovat na vaše dotazy nejpozději do 7 pracovních dnů.
  Nabízíme vám poradenství v těchto oborech:
  •lidská práva a sociálně právní ochrana dětí
  •občanské právo
  •pracovní a správní právo
  •sociální problematika
  •zdravotní problematika
  •bytová problematika
  •školská problematika,
  sociálně patologické jevy
  dětí a mládeže
  •genderová problematika
  •ekologická problematika
  •finanční poradenství
  •bezpečnostní problematika
  •zemědělská problematika
  S důvěrou se obracejte na odborníky KSČM.
  Upozornění: Tato občanská poradna nemůže v žádném případě nahrazovat kompetence orgánů státu nebo plnit úlohu arbitra.


  Priority volebního programu KSČM

  * Práce pro všechny za spravedlivou mzdu

  * Žádná tolerance k omezování sociálních jistot, důstojný život i pro seniory

  * Investice do lidí, vědy a nových technologií jako základ boje proti krizi

  * Zdravé životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj, regulace trhu

  * Bezpečí pro občany, spravedlivý trest za každé bezpráví

  * Demokracie a lidská práva – KSČM pojistkou demokracie

  * Společnost vzdělání a kultury

  * Šance pro mladé na kvalitní život

  * Rovný přístup k informacím a rozvoj informačních technologií

  * Život v míru, bez vojenských paktů, cizích základen a válek


  Karel KRYL

  Karel Kryl

  Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes na dělali zrádce.

  Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky.

  Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.

  Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli.

  Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

  Jdi na obsah Jdi na menu
   

  Žežulková: Z občanů už více ždímat nelze

  19. 10. 2009

  ObrazekVolby do sněmovny budou až v příštím roce. Co v současné době dělá tým, který se na přípravě mimořádných voleb podílel?

  Rozhodně máme o práci postaráno. Dokončujeme inventuru zajištění voleb do sněmovny v příštím roce. Většinu aktivit se nám podařilo převést na pozdější období, takže je máme u firem předplacené, jen se odehrají v jiném termínu. Přesto nás to bude stát o něco více prostředků, a již nyní musíme být schopni říci, o kolik. Navíc budou v příštím roce také volby do Senátu, obecních zastupitelstev a zastupitelstva hl. m. Prahy, proto musíme společně s našimi ekonomy, kteří připravují rozpočet strany, připravit i předběžný odhad nákladů na volby na příští rok, i když ho budeme detailně upřesňovat později. Na posledním jednání Ústředního operativního štábu jsme také řešili otázku personální přípravy na volby do Senátu i zastupitelstev. Je potřeba, aby naše strana utvořila kandidátní listiny v co nejvíce obcích, a to nebude možné bez zapojení většího množství našich sympatizantů. Řešíme i jiné neméně závažné otázky. Chceme například využít toto období pro větší zpřehlednění našich webových stránek. Konzultujeme s odborníky možnosti zlepšení spolupráce s médii a zvažujeme, na jaká témata bychom se měli více zaměřit. Nepřerušujeme samozřejmě spolupráci s kandidáty do sněmovny, i toto období je nutné využít k jejich prezentaci.

  Byla předvolební kampaň KSČM ukončena, nebo jen přechází do režimu, řekněme jakési permanentní kampaně, jež vyvrcholí na jaře příštího roku?

  Naše strana už dávno přijala závěry, podle nichž je nutné s občany komunikovat neustále, nejen v období před volbami. Před volbami toto úsilí pouze vrcholí. Takže platí spíše to druhé. Přerušili jsme jen nejnákladnější aktivity, uschovali na pozdější dobu volební materiály s prezentací našeho programu. Naše kampaň je však od základu postavena na přímé komunikaci s lidmi v ulicích měst a obcí a v té pochopitelně pokračujeme. Témat k rozhovorům je celá řada - počínaje vysvětlováním našeho názoru na pravicovou demagogii šířenou v souvislosti s projednáváním státního rozpočtu, konče tahanicemi kolem Lisabonské smlouvy.

  Čtenáři se nás v posledních týdnech často ptají, zda dojde k nějakým změnám na kandidátních listinách, či zda budou vytvořeny zcela nové. Jste s kandidáty v kontaktu?

  Jak jsem již uvedla, s kandidáty kontakty nepřerušujeme. Budeme pokračovat v on-line rozhovorech, využíváme je stále dle možností v kontaktu s médii. Obracíme se přitom nejen na vedoucí kandidáty, ale i na další, podle toho, o čem chtějí novináři získat informace. A pokud jde o kandidátní listiny, s jejich změnami se nepočítá. Naprosto nepřijatelná je zejména myšlenka vytváření zcela nových kandidátních listin. Příprava a tisk nových volebních materiálů s novými kandidáty by vyžadovaly další zbytečně velké náklady navíc. Část našich kandidátů se už prezentovala a prezentuje v médiích, plakáty s tvářemi našich kandidátů již visely na výlepových plochách. Kdybychom zásadně změnili kandidátní listiny, již provedená práce by byla promarněna. Naplánované termíny výročních členských schůzí a okresních konferencí by umožnily schválit zcela nové listiny až v březnu. A v květnu již mohou být volby. Místo abychom pracovali mezi lidmi, ztráceli bychom v klíčovém období před volbami čas výrobou nových materiálů. Proto výkonný výbor ÚV KSČM přijal hned po zrušení voleb usnesení, že kandidátní listiny měnit nebudeme. Pokud vím, ve většině krajů převládá stejný názor.

  Jak se kandidáti podle vašeho názoru vyrovnávají s tím, že na jaře budou muset znovu zmobilizovat sebe a své spolupracovníky k vysoké aktivitě?

  Ze zkušenosti s kandidáty soudím, že jsou na výjimečné výkony většinou zvyklí. Spíše je netěší, že se oddaluje rozhodnutí, které by mohlo přinést alespoň určité posílení pozic naší strany, a tedy i naději, že se podaří změnit některé zákony, jejichž dopady tíží naše voliče. Poslanecký klub KSČM sice dělá i v tomto období, co může, ale složení sněmovny, včetně značného množství přeběhlíků, nezaručuje prosaditelnost některých změn nyní. Přesto nerezignujeme. Místo abychom jen slibovali voličům, co uděláme po volbách, jednáme. Proto například naši poslanci podali i nový návrh na zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví.

  I když volby byly odloženy, přesto dovolte otázku: Jak hodnotíte průběh předvolební kampaně, která byla nečekaně ukončena?

  Kampaň byla teprve v počátku, takže je těžké ji komplexně hodnotit. Jedno však bylo jisté - voliči se chovali vůči KSČM příznivěji než v minulých volbách, to jsme při komunikaci s lidmi pocítili. Kampaň se však celkově vyostřila, zhrubla. Dvě největší strany pokračují v prohlubování nekorektních metod kampaně. Je to špatné, protože to další lidi odrazuje od politického života a zvyšuje to jejich nedůvěru. Myslím, že je správné, že naše kampaň není konfrontační, ale slušná.

  Způsobilo náhlé skončení předvolební kampaně KSČM nějaké zvláštní problémy?

  Nezpůsobilo nám problémy, které bychom neuměli zvládnout. Navíc, pokud bude vrcholit kampaň k volbám do sněmovny koncem jara, budeme jí moci využít i k prezentaci našich kandidátů do Senátu, pomoci při ní mohou i kandidáti do obecních zastupitelstev, kteří se tak v předstihu připomenou občanům. Obrazně řečeno: Bude více rukou na práci a více nohou na obcházení obcí.

  Bylo vytištěno značné množství propagačních materiálů k volbám. Jak budou využity?

  Už jsem o tom hovořila. Uložili jsme krajským radám a okresním výborům, aby provedli inventuru, kolik materiálů jim zbývá, abychom věděli, kolik plakátů budeme muset znovu vytisknout místo těch již vylepených a zda nebude potřebný ve větším množství i nějaký další, aktuální leták na rozdávání občanům. Hotové materiály jsou uschovány na vrchol kampaně. Volební program neměníme, kandidátní listiny také ne, takže jejich využití nic nebrání. Neradi plýtváme prostředky, takže toto řešení považujeme za nejrozumnější.

  A na závěr dovolte otázky na aktuální téma... Nebojíte se, že může odradit některé voliče, že KSČM má k Lisabonské smlouvě obdobné výhrady jako prezident Klaus? A co postoj KSČM k rozpočtu? Mnozí z příznivců strany chápou, že v době krize jsou nutné úsporné kroky. Nemáte obavy že strana bude vnímána jako ta, která je vždy proti všemu?

  Nebojím. Naše výhrady k této smlouvě nejsou zcela identické, s prezidentem se shodujeme jen v některých bodech, na řešení sociálních otázek máme výrazně odlišný názor. Pokud ale chceme pro náš stát určité pojistky - které si ve vztahu k možným majetkovým požadavkům například Poláci zajistit dokázali - nevidíme v tom nic špatného. Většina našich voličů se s tím ztotožňuje. Dosavadní zkušenosti s evropskou byrokracií příliš důvěry nebudí.

  A pokud jde o rozpočet, KSČM jasně navrhla, odkud lze čerpat značnou část prostředků k pokrytí schodku. V žádném případě nemůžeme souhlasit s návrhy, které chtějí řešit krizi na úkor neprivilegované většiny, která nemá s příčinami krize nic společného. Z občanů už více ždímat nelze, pokud nechceme dosáhnout zhroucení vnitřního trhu a dalšího prohloubení nezaměstnanosti. Ne každý věří demagogickému vydírání pravice, která by nejraději diskusi o rozpočtu zakázala, jen aby prosadila své. Myslím, a vycházím přitom z rozhovorů s lidmi, že vyhraněný postoj KSČM v těchto otázkách naši voliči oceňují pozitivně.

  autor: Jiří Janouškovec

   

  Náhledy fotografií ze složky Ukázky letáků pro volby v roce 2008

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  Zatím nebyl vložen žádný komentář